Odkamieniacz w pastylkach do czajników i ekspresów

Produkt wycofany z oferty sprzedaży

  • 4208
  • 4000869042087

Pastylki są przeznaczone do szybkiego i łatwego odkamieniania urządzeń gospodarstwa domowego takich jak czajniki, ekspresy do kawy, żelazka, pralki, zmywarki. Oczyszczają i usuwają kamień oraz osad wapienny. Regularne stosowanie gwarantuje dłuższą żywotność urządzeń, oszczędność energii a w przypadku przyrządzania napojów stałe walory smakowe.

Do czego służy ten preparat?

Preparat przeznaczony do szybkiego i łatwego odkamieniania urządzeń gospodarstwa domowego takich jak czajniki, ekspresy do kawy, żelazka, pralki, zmywarki. Oczyszcza i usuwa kamień oraz osad wapienny. Regularne stosowanie gwarantuje dłuższą żywotność urządzeń, oszczędność energii a w przypadku przyrządzania napojów stałe walory smakowe.

W jaki sposób stosować ten preparat?

Ekspresy do kawy:
1. Napełnić dzbanek ½ litra wody
2. Wrzucić pastylkę i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia (przy dużym zakamienianiu użyć 2 pastylki)
3. Roztwór wlać do zbiornika na wodę i włączyć urządzenie
4. Pozwolić aby ciecz się cała przelała
5. Po procesie odkamieniania przelać minimum dwa zbiorniki czystej wody

Urządzenia do gotowania wody: 1. Urządzenie napełnić wodą tak aby przekroczyć linię osadu
2. Na pół litra wody użyć jedną pastylkę i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia (przy dużym zakamienianiu użyć 2 pastylki)
3. Ciecz podgrzać, nie gotować
4. Pozostawić roztwór działaniu przez około 30 minut
Po procesie odkamieniania wypłukać urządzenie co najmniej dwukrotnie

W przypadku zastosowania myjki wysokociśnieniowej: nanieść produkt na czyszczoną powierzchnię, po upływie 1 godziny zmyć wodą pod wysokim ciśnieniem.

Przed użyciem wypróbować na niewidocznym miejscu odporność powierzchni na działanie środka.

Do jakich materiałów tego preparatu nie wolno stosować?

Nie stosować do marmuru, ocynkowanych i emaliowanych urządzeń. Przestrzegać wskazówek producenta urządzenia przed odkamienianiem. Rozlany roztwór wytrzeć natychmiast chłonną ścierka.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania preparatu?

Stosować powszechnie obowiązujące zasady obchodzenia się z chemikaliami. Zabrudzone środkiem ubranie natychmiast zdjąć. Nie wdychać pyłu, unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą i oczami. Podczas pracy nie jeść, nie pić, nie palić. Przed przerwą w pracy oraz po zakończeniu pracy umyć ręce. Aby uniknąć wysuszenia skóry używać kremu ochronnego. Zadbać o właściwą wentylację. Nie należy dopuścić do przedostania się dużych ilości produktu do wód gruntowych, kanalizacji, ścieków lub gleby.

W jaki sposób przechowywać preparat?

Preparat należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, najlepiej w miejscu o umiarkowanej temperaturze. Pamiętaj o trzymaniu go poza zasięgiem dzieci.