Proszek do odkamieniania urządzeń domowych 200 gr.

  • 4235
  • 4000869042353

Kup w sklepie

Schnellentkalker

Szybko i skutecznie usuwa zaschnięty osad wapienny z elementów grzewczych w urządzeniach AGD. Pozwoli to uniknąć zwiększonego zużycia energii oraz skróci czas trwania cyklu grzewczego.

Nie stosować na materiałach wrażliwych na działanie kwasów (emalia, marmur), ponieważ produkt a także jego wodny roztwór może uszkodzić powierzchnię.

Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi producenta urządzenia. Produkt należy stosować tylko jeśli elementy grzewcze są faktycznie pokryte osadem.

Do czego służy ten preparat?

Preparat przeznaczony do usuwania kamienia wapiennego z urządzeń AGD (pralki i zmywarki). Przy regularnym stosowaniu zapobiega nadmiernemu zużyciu energii elektrycznej oraz skraca czas trwania cyklu grzewczego.

W jaki sposób stosować ten preparat?

Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi producenta urządzenia. Produkt należy stosować tylko jeśli elementy grzewcze są faktycznie pokryte osadem.

Zmywarka

Zawartość opakowania rozsypać w pustej zmywarce. Ustawić program główny na 65°C i uruchomić zmywarkę. W przypadku silnego zakamienienia czynność powtórzyć.

W trakcie cyklu odkamieniania nie powinno być żadnych naczyń w zmywarce.

Wskazówka: Jeśli zmywarka jest bardzo silnie zakamieniona (dużo osadu wapiennego wewnątrz urządzenia), to system zmiękczania wody może nie działać prawidłowo i powinien być sprawdzony przez fachowy serwis.

Pralka

W trakcie cyklu odkamieniania nie powinno być żadnej bielizny w pralce. Zawartość opakowania wsypać bezpośrednio do bębna pralki lub do komory na środek piorący. Ustawić program główny na 60°C i uruchomić pralkę. W przypadku występowania dużej ilości osadu na elementach grzejnych czynność powtórzyć.

Do jakich materiałów tego preparatu nie wolno stosować?

Nie stosować na materiałach wrażliwych na działanie kwasów (emalia, marmur), ponieważ produkt a także jego wodny roztwór może uszkodzić powierzchnię. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia, aby upewnić się czy można produkt zastosować.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania preparatu?

Stosować powszechnie obowiązujące zasady obchodzenia się z chemikaliami. Zabrudzone środkiem ubranie natychmiast zdjąć. Nie wdychać par, unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą i oczami. Podczas pracy nie jeść, nie pić, nie palić. Przed przerwą w pracy oraz po zakończeniu pracy umyć ręce. Aby uniknąć wysuszenia skóry używać kremu ochronnego. Zadbać o właściwą wentylację.

Nie należy dopuścić do przedostania się dużych ilości produktu do wód gruntowych, kanalizacji, ścieków lub gleby.

W jaki sposób przechowywać preparat?
Preparat należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, najlepiej w miejscu o umiarkowanej temperaturze. Pamiętaj o trzymaniu go poza zasięgiem dzieci.

Proszek do odkamieniania urządzeń domowych
Nr 4235
EAN: 4000869042353

Pojemność: 200g, Karton: 12 szt, Paleta: 126 kartonów

Wysokość: 12,5cm, Szerokość: 9cm, Głębokość: 3,5cm

Karton
Wysokość: 14cm, Szerokość: 20cm, Głębokość: 21,5c